Відбувся семінар з обговорення проекту самооцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні Друк
Понеділок, 04 березня 2013, 19:25

caption1 березня 2013 року у Києві відбувся семінар зацікавлених сторін з обговорення проекту самооцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні, організований Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86».

Великий конференц-зал Національної академії наук України зібрав понад 40 фахівців, які взяли участь у представленні та обговоренні результатів пілотного проекту з тестування інструменту з самооцінки. Пілотне тестування запроваджено лише в трьох країнах панєвропейського регіону: в Україні (на національному рівні та на місцевому — у місті Севастополі), Португалії (на національному рівні) та Франції (на рівні столичного регіону). Міністерство екології та природних ресурсів України є координатором пілотного проекту в нашій державі, який проводиться у співпраці з Державною санітарно-епідеміологічною службою України та ВЕГО «МАМА-86».

Семінар відкрили представники партнерських організацій: Іван Іванець — заступник начальника управління міжнародних відносин Міністерства екології та природних ресурсів України, Ірина Руденко — заступник директора департаменту ДержСЕС України, та Зоряна Міщук — виконавчий директор ВЕГО «МАМА-86». Завданням та досвідом проведення пілоту з самооцінки та впровадження «кращих практик» щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію поділилися іноземні фахівці: Шанталь Демількам із Секретаріату Протоколу з води та санітарії ЄЕК ООН у Женеві, консультант ЄЕК ООН Роберто Мартін-Хуртадо, представниця департаменту з питань водопостачання мерії Парижа Оділь Ньювайер та представник державного органу з регулювання в секторі комунальних послуг Португалії Алваро Карвальйо.

Інструмент самооцінки розроблено на виконання Робочої програми з впровадження Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції ЄЕК ООН з охорони та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер на 2011–2013 роки за напрямком «Забезпечення рівного права на воду та санітарію в пан’європейському регіоні». Цей інструмент має допомогти зацікавленим сторонам: державним і недержавним організаціям країн європейського регіону оцінити та налагодити моніторинг прогресу у забезпеченні рівного доступу до безпечної питної води та умов санітарії в контексті виконання Протоколу.

Українські експерти представили аналіз ситуації, що склалася в Україні із забезпеченням рівного права на воду та санітарію, аналіз було розроблено за допомогою даного інструменту. В робочих групах обговорили політичні засади та стратегічні рішення щодо забезпечення права на воду та санітарію в Україні, ефективності механізмів їх впровадження, визначили пріоритетні проблеми та можливі шляхи їх подолання в країні. Обговорення розпочав експерт пілотного проекту Сергій Вихрист представленням міжнародних зобов’язань України, які стосуються права на воду та санітарію. Експерт Центру з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Рахімова представила результати аналізу національних політичних засад щодо права на воду та санітарію. Олександр Кравченко, спеціаліст Науково-дослідного конструкторсько-технологічного інституту міського господарства, надав аналіз проблем географічної нерівності із забезпечення доступу до водопостачання та водовідведення. Наталія Рингач, фахівець Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, проаналізувала проблеми незахищених та маргіналізованих груп щодо реалізації їх права на воду та санітарію. Експерт Інституту місцевого розвитку Антон Левицький представив напрацювання свої та колег у питанні економічної прийнятності послуг водопостачання та водовідведення в Україні.

Учасники київського семінару обговорили пріоритетні заходи щодо забезпечення рівного доступу в Україні та зробили критичні зауваження щодо самого інструменту та процесу самооцінки.

Презентації учасників семінару:

Наступний семінар відбудеться у місті Севастополі 22 березня 2013 року — у Всесвітній день води. А напередодні, орієнтовно 19 березня 2013 року, у Києві відбудеться прес-конференція, на якій журналісти отримають детальну інформацію щодо результатів самооцінки та подальших кроків у пілоті.

Акредитація та додаткова інформація — тел. (044) 227-02-57, (067) 403-26-09, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Відбувся семінар з обговорення проекту самооцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні
Google+