На Вінниччині розширюється мережа агентів змін щодо забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках Друк
Понеділок, 13 лютого 2017, 15:21

caption10 лютого 2017 р. у КНВЗ «Вінницька академія неперервної освіти» відбувся регіональний тренінг з хімічної безпеки у дитячих садках в рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» за фінансової підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC). Організаторами заходу для майже 30 методистів і співробітників дитячих садків м. Вінниця та 8 районів області виступили Вінницький осередок ВЕГО «МАМА-86», Департамент освіти Вінницької міської ради та КНВЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Від професора, доктора медичних наук Олени Ковальової учасниці тренінгу дізналися чому саме діти є найбільш чутливими до дії шкідливих речовин та про шляхи зменшення навантаження хімічних сполук на організм дитини у садку. Присутні отримали відповідні рекомендації щодо забезпечення якості повітря в приміщенні, порад з придбання безпечних засобів особистої гігієни, іграшок, канцтоварів, одягу, меблів, будівельних матеріалів для ремонту, а також поради щодо вибору посуду для приготування і зберігання продуктів харчування та інших аспектів, які стосуються безпечного від впливу токсикантів оточуючого середовища.

Оксана Бондар, представник Вінницького осередку ВЕГО «МАМА-86», презентувала шведський досвід SSNC щодо зменшення рівня шкідливих речовин у життєвому середовищі дошкільнят у дитячих садках, з яким ознайомилась під час навчального візиту до SSNC.

Одним з елементів імплементації позитивних шведських практик під час регіонального тренінгу став майстер-клас з виготовлення м’яких екологічно безпечних іграшок від тренера зі швейної майстерності Тетяни Рибак. Кожна учасниця виготовила своїми руками м’яку іграшку з матеріалів, які відповідають вимогам екологічної сертифікації.

Учасниці заходу зауважили, що отримали дуже корисну інформацію і вже сьогодні готові слідувати отриманим практичним порадам, котрі дозволять зменшити рівень навантаження шкідливих речовин, які можуть знаходитися в оточуючому середовищі на здоров’я. Зокрема, Світлана Коваль, методист Вінницького районного методичного центру закладів освіти каже: «Тренінг дуже пізнавальний і корисний. Ми дізналися що слід робити, щоб створити безпечне середовище для дитини у садку. І процес виготовлення іграшки викликав дуже позитивні емоції у всіх нас! Ми поширимо отримані знання серед вихователів дитячих садків у своєму районі і проведемо майстер-клас з виготовлення м’яких екологічно безпечних іграшок».

Вихователь-методист ДНЗ №17, де реалізується пілотний проект, Наталя Гукал підтверджує: «Я дізналася багато нового про вплив шкідливих хімічних речовин на розвиток дитини, а це є дуже актуальним, адже наш садок впроваджує програму сталого розвитку. Я готова донести отримані поради та рекомендації батькам і персоналу нашого дитячого закладу».

Нагадаємо, що минулого місяця у Вінниці відбувся аналогічний тренінг для співробітників дошкільних навчальних закладів та представників регіональних осередків ВЕГО «МАМА-86» із 13 міст України.

Можна з впевненістю сказати, що подібні заходи збільшують кількість осіб, які готові робити певні кроки у напрямку забезпечення вільного від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні.

 

Контактна особа:

Оксана Бондар,

Вінницький осередок ВЕГО «МАМА-86»

+38 067 433 10 33

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фотографії, будь ласка, дивіться тут.

 
Головна Хімічна безпека Новини На Вінниччині розширюється мережа агентів змін щодо забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках
Google+